Duyurular


Image

Prof. Satoshi IKEUCHI'nin "How Did we End Up Here?" İsimli eseri Türkçe'ye çevrildi!

"Para; açları, umutsuzları, kırılmışları, açgözlüleri, muhtaçları baştan çıkarmaya devam ettiği sürece kardeşler arasında her zaman savaş olacaktır." 

Bu eser, insanlığın büyük bir dönüşüm yaşadığı tarihin bu tuhaf anında, bir Japon’un bakış açısıyla, Ortadoğu düzeninin içinden geçtiği dönüm noktalarını anlatmaktadır.

Bu kitap, sürekli bir değişim halinde olan ve Covid-19 pandemisinin karanlığında değişim süreci iyice hızlanan Ortadoğu ve Doğu Asya uluslararası siyasetine ışık tutan bir projektör görevindedir.

Image

Buraya Nasıl Geldik? / Yeni Kitap Yayınlandı

Bu ciltteki sütunlar, insanlığın büyük bir dönüşüm ve dönüm noktası yaşadığı tarihin kendine özgü bir anında Ortadoğu düzeninin dönüşümünü Japon perspektifinden anlatıyor.

Kitap, COVID-19 pandemisinin karanlık gecesi altında istikrarlı bir değişimin devam ettiği ve hızlandığı Ortadoğu ve Doğu Asya’daki uluslararası siyasetin yolunu aydınlatan bir ışıldak olacak.

Satoshi Ikeuchi, Tokyo Üniversitesi İleri Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezi’nde (RCAST) Din ve Küresel Güvenlik Profesörüdür. Ortadoğu siyasetinde uzmanlaşmıştır ve uluslararası ve bölgesel çalışmalar üzerine yapılan araştırmaların buluşma noktası olan düşünce kuruluşu ROLES’ta (RCAST Open Laboratory for Emergence Strategies) bilimsel etkinlikler düzenlemektedir.

Sipariş vermek için:

https://destekdukkan.com/magaza/urun/how-did-we-end-up-here

Image

Yeni Kitap Yayınlandı

Türk ve Japon araştırmacıların katılımı ile 2019 ve 2020 yıllarında Küresel Siyaset İlişkiler Üzerine Japonya-Türkiye Diyaloğu başlıklı proje çerçevesinde düzenlenen sempozyumlarda elde edilen birikimi yansıtan kitap Kadim Yayınları tarafından yayınlanmıştır.
Sipariş vermek için:
 
logov3.png
This web site is developed as part of an ongoing project, entitled Turkey-Japan Dialogue on Global Affairs.
Söğütözü Caddesi No:43, Söğütözü,
Ankara, 06560 Türkiye

Twitter

Social Media Links

..:: Turkey Japan.org ::.. ©2024

Social Links